• Detský čin roka 2023

• 14. 12. 2023
          • Maroš pomohol nájsť nezvestnú kamarátku

Maroš je úplne obyčajný chalan, ôsmak s veľmi dobrým srdcom. Jedného dňa sa počas svojho popoludňajšieho pobytu vonku na kolobežke dozvedel zlú správu. Jedna jeho rovesníčka a kamarátka sa stratila a hľadajú ju už nielen rodičia, ale aj ďalší kamaráti a kamarátky, ba aj polícia. Rozhodol sa zapojiť do hľadania a zalarmoval aj ďalších svojich kamarátov s jediným cieľom – nájsť ju čo najskôr. Snažili sa hľadať po celom meste, najmä však na tých miestach, na ktoré spolu chodievali. Ona však nikde nebola. Po niekoľkých hodinách hľadania to jeho kamaráti vzdali. Maroš sa však nevzdával, zvlášť po telefonáte s kriminalistami, ktorí ho požiadali, aby im nahlásil miesta, kde by sa teoreticky mohla nachádzať. Blížil sa večer a Maroš sa o ňu obával, pretože ešte počas hľadania sa dozvedel o liste, ktorý ona odovzdala spolužiačke, keď sa v ten deň po vyučovaní lúčili. A práve veľmi smutné slová v liste, ktoré vyznievali ako rozlúčka s priateľmi, Maroša naštartovali ešte viac, aby ju našiel. Napadlo mu ešte jedno miesto pri zimnom štadióne, na ktorom napokon naozaj bola. Po štyroch hodinách neúnavného hľadania hľadel na ňu, ako leží bezradne na múriku. Preľakol sa, lebo pôsobila naňho veľmi zvláštne. Zareagoval však duchaprítomne, opatrne sa s ňou rozprával a ona sa mu zverila so svojím problémom. Najhoršie však bolo, že odmietla s ním odísť, ba zakázala mu aj to, aby niekoho kontaktoval. Maroš mal však o ňu strach a vedel, že to tak nemôže nechať. Rozhodol sa potajomky zavolať jednému z kamarátov, aby podnikol ďalšie kroky a zalarmoval ostatných. Postupne sa tam schádzali všetci, čo ju hľadali, kamaráti a kamarátky, samozrejme, aj rodičia a policajti. Ona veľmi plakala a bola nešťastná, no po maminom silnom objatí odišla s rodičmi domov. S Marošom sa ešte rozprávali policajti. Bol síce vyčerpaný, no veľmi šťastný, že to dobre dopadlo. Hoci bol hrdinom, zostal pokorným. Okrem polície a najbližších kamarátov o tomto skutku doteraz nikto nevedel, nikomu sa nepochválil. Jedno je však isté, vďaka svojej obetavosti, húževnatosti a odvahe nielenže svoju kamarátku našiel, a tak vlastne zachránil, ale svojím dobrým skutkom prispel aj k tomu, že v ďalších dňoch sa jej život naozaj zmenil k lepšiemu. ♥ ♥ ♥

• 14. 12. 2023
          • Dnes sa uskutočnilo školské kolo pytagoriády žiakov 5. ročníkov. Tí najlepší riešitelia postúpia na okresné kolo.

• Odpust 5.C triedy

• 14. 12. 2023
          • 13. decembra 2023 na sviatok sv. Lucie žiaci 5.C triedy slávili svoj triedny odpust. Deň začal sv. omšou v aule školy, potom pokračoval spoločnými raňajkami. Po raňajkách si porozprávali o živote sv. Lucie, pozreli rozprávkový príbeh o sv. Lucii. V ďalšej časti bola prezentácia okresnej koordinátorky podpory ochrany detí pred násilím  Mgr . Nemergutovej.

• Benefičný ples 20.1. 2024 o 18:00 hod.

• 11. 12. 2023
          • Milí rodičia, milí kolegovia. Aj tento rok organizujeme benefičný ples. Všetkých Vás srdečne pozývam. Výťažok z benefičného plesu aj tento rok poputuje na náš záver - kaplnku a aulu. Verím, že sa k nám 20.1. 2024 o 18. 00 hod. pridáte.

Tak ako minulý rok, aj tento rok bude možné prispieť k tvorbe tomboly. Ak máte možnosť a chuť, pozývame Vás zapojiť sa.Tombola sa bude zbierať v riaditeľni ZŠ. Privítame čokoľvek. O predaji lístkov Vás budeme informovať.

• Sv. Mikuláš v našej škole 2023 (fotky + videá)

• 6. 12. 2023
          • Dnešný deň bol v našej škole nesmierne špeciálny, pretože nás poctil svojou návštevou svätý Mikuláš.

Malé detičky z materskej školy a naši šťastní žiaci z prvého a druhého stupňa mali radosť a úsmev na tvári, keď svätý Mikuláš vstúpil do našich priestorov.

Pred dverami svojich tried si mnohí z nich pripravili svoje papuče, do ktorých náš štedrý Mikuláš vložil niečo sladké. Bola to pre nich nielen chvíľa sladkej odmeny, ale aj príležitosť stretnúť sa s jedným z najobľúbenejších vianočných hostí.

Chceli by sme touto cestou srdečne poďakovať svätému Mikulášovi za jeho lásku, dobrotu a všetky tie rozdávané radosti. Sľubujeme, že sa budeme snažiť byť lepší a šťastnejší nielen dnes, ale aj v budúcom roku.

Ďakujeme, svätý Mikuláš, za nezabudnuteľný zážitok a prajeme ti šťastné a pokojné sviatky! (:

• NAŠE „SLOVENČINÁRSKE“ ÚSPECHY

• 6. 12. 2023
          • Mesiace október a november boli bohaté na rôzne súťaže zamerané jednak na vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry, jednak v prednese poézie a prózy či vo vlastnej literárnej tvorbe, na ktorých nás úspešne reprezentovali a zároveň boli ocenení viacerí naši žiaci.

Olympiáda zo SJL (školské kolo) – úspešné riešiteľky:

Nina Repková (8.A), Anna Virová (9.A), Annamária Židovská (9.B) a Timea Heržáková (9.B) postupujúca na okresné kolo.

Piráti krásy (recitačná súťaž, oblastné kolo) – Anežka Ščurková (7.A) – 3. miesto (próza).

Literárny Lučenec (celoslovenská súťaž, vlastná tvorba) – Patrik Daňko (7.B) – 2. miesto.

Babka, dedko r. 2023 (ocenenie za vyjadrenie vďaky a úcty starým rodičom) – Nikolas

Vislocký (4. roč.), Dominik Senko (5.B).

ĎAKUJEME, BLAHOŽELÁME a TEŠÍME SA