• SLÁVNOSTNÝ ZÁPIS

• 16. 2. 2024
          • Dňa: 9.2.2024, naši prváci z 1. B triedy, mali slávnostný zápis a informačnú výchovu v Ľubovnianskej knižnici. Spoločne zložili slávnostný sľub a stali sa malými čitateľmi. Získali čitateľský preukaz a vypožičali si svoju prvú knižku s malým darčekom - čitateľskou záložkou. Aj pre chýbajúcich žiakov sme tiež vypožičali knižky. Po návrate do triedy sa deti pustili s veľkým záujmom do prezerania kníh.

• Aranžovanie/Tvorivé dielne

• 16. 2. 2024
          • Dňa: 15.12.2023 deti na krúžku vytvorili závesný Betlehém, ktorý bude krášliť ich domovy a potom ešte dozdobovali školský stromček. Ďalšie naše tvorenie bude pokračovať po Vianociach.

Mgr. Anetta Repková

• 2 % CHCEME KRÁČAŤ DOPREDU, prosíme o podporu

• 16. 2. 2024
          • Vážení rodičia a priatelia školy,

• CHCEME KRÁČAŤ  DOPREDU, prosíme o podporu !

• Aj v roku 2024 máte možnosť rozhodnúť o  2% z už uhradenej ročnej dane z príjmu za rok 2023.

Darujte ich Združeniu rodičov pri ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda.

Každý deň pracujeme na skvalitnení našej školy.

Aj vďaka Vašim 2% môžeme kráčať dopredu v oblastiach:

- vzdelávacia činnosť

- modernizovanie priestorov

- skvalitňovanie podmienok pre stravníkov ŠJ

ĎAKUJEME

Tlačivo na darovanie 2 % budeme žiakom rozdávať v škole. V prípade, že by ste ho chceli vypísať elektronicky:

IČO: 42039801

Obchodné meno: Združenie rodičov pri ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda v Starej Ľubovni

• Poplatok za ŠKD

• 15. 2. 2024
          • Poplatok za ŠKD na mesiac je 10 €.

Uhrádza sa 2 krát ročne:

1.   OKTÓBER v sume 40  (sep., okt., nov., dec.).

2.   FEBRUÁR v sume 60  (jan., feb., mar., apr., máj, jún)

Na číslo účtu:    IBAN: SK 0602000000004001120053

Do správy pre prijímateľa je potrebné napísať MENO A PRIEZVISKO DIEŤAŤA + ŠKD

ĎAKUJEM, VEDÚCA ŠKD

SÚKENÍKOVÁ

• Valentínska ľadová šou 2024

• 15. 2. 2024
          • Naši skvelí korčuliari obhájili minuloročné víťazstvo.

V náročných súťažných disciplínach získali 1. miesto z 5 - tich mestských škôl.

Školu reprezentovali títo žiaci:

Timea Heržáková 9.B,

Dominika Kovalčíková 8.A,

Elena Vojteková 9.B,

Samuel Drahomír Gyori 9.B,

Radovan Michael Gyori 8.B,

Tadeáš Karahuta 7.B.

Blahoželáme k výbornej reprezentácii našej školy !!!

Viď. foto / video

• Vyhodnotenie súťaže - VŠETKOVEDKO

• 15. 2. 2024
          • Tento rok sa konal 15. ročník tejto súťaže a novinkou bolo, že po prvýkrát súťažili aj prváci. Na celom Slovensku súťažilo 8611 prvákov, 9080 druhákov, 7700 tretiakov a 6685 štvrtákov. Z celého 1.stupňa súťažilo spolu 34 deti. Titul Všetkovedko získali títo žiaci: 1. miesto ( 84 bodov)-Stellka Šidlovská a Lea Kozubová z 1.B triedy. 3.miesto ( 77 bodov)- Esterka Varcholová z 1.B triedy, Karin Baumeisterová, Andreas Pristáč a Eliáš Murcko z 1. A triedy, Terézia Ščurková - 26. miesto( 130 bodov) a Dávid Ščurka - 28. miesto(128 bodov) z 2.B triedy, Klára Senková - 30. miesto(126 bodov) z 2.A triedy, Patrik Imrich - 35. miesto ( 160 bodov) z 3.B triedy. Ďalší súťažiaci získali titul Všetkovedkov učeň.

Všetkým deťom blahoželáme a tešíme sa, že mali možnosť ulázať, čo už vedia a zároveň si hravou formou rozšíriť svoj rozhľad.

• Súťaž - Ypsilon

• 14. 2. 2024
          • Aj tento školský rok sa žiaci 1.stupňa zapojili do súťaže Ypsilon. Súťažilo 46 žiakov. Zábavnou formou si precvičili čítanie s porozumením. Všetci žiaci si odniesli odmenu. Blahoželáme!

• Pasovačka prvákov 1.A a 1.B

• 13. 2. 2024
          • Dňa 12.2.2024 boli naši prváci z 1.A a z 1.B slávnostne pasovaní p.riaditeľkou a p.zástupcom za žiakov našej školy. Každá trieda predstavila svoj erb, hymnu a zložila sľub. Žiaci dostali pasovací dekrét a darček.

• 13. 2. 2024
          • Dnes sme oslavovali svätú omšu pri príležitosti sviatku našich patrónov, svätých Cyrila a Metoda. Omša bola nádherná, plná milosti, krásneho spevu a pôsobivej scénky, ktorú naši žiaci pripravili. Neskôr sme pokračovali vo aktivitách v našej škole, vrátane duchovných aktivít venovaných svätým Cyrilovi a Metodovi, rôznych súťaží a športových aktivít ako florbal a vybíjaná.

Výsledky vybíjanej:

1. MIESTO VYBÍJANÁ (6.B)
            2. MIESTO VYBÍJANÁ (7.A)
            3. MIESTO VYBÍJANÁ (5.B)

Vo florbale sa darilo najlepšie tímu 9.B, ktorý skončil na 2. mieste. Dievčatá z výberu školy obsadili 3. miesto.

Víťazmi sa stali učitelia!

• ĎAKUJEME ZA VAŠU ŠTEDROSŤ ... 533,05 €

• 13. 2. 2024
          • Chceli by sme sa touto cestou úprimne poďakovať všetkým našim žiakom, ktorí sa rozhodli podporiť našu školu tým, že si zakúpili naše lahodné, sladké domáce pečivo. Vaše gesto nás veľmi potešilo a sme veľmi vďační za vašu podporu. Nebolo to len o finančnom príspevku, ale aj o vašej ochote a oddanosti škole.

Vaše štedré príspevky nám umožnili získať krásnu sumu - 533,05 eur, ktorá bude využitá na nevyhnutné opravy v aule a kaplnke. Vaša pomoc nám pomôže vytvoriť ešte lepšie a pohodlnejšie prostredie pre všetkých našich žiakov a učiteľov.

Rovnako by sme chceli vyjadriť hlbokú vďaku nášmu sponzorovi, ktorý nám poskytol tieto domáce sladké buchtičky. (:

Ešte raz, veľké ďakujeme všetkým žiakom a aj sponzorovi.